Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Ornitologické publikace

... Předchozí

picVíte, co mají společné nová polská a slovenská ornitologická příručka? Obě vyšly v loňském roce a spoluautory obou jsou členové ČSO.

picJsem moc rád, že Vám mohu představit novou publikaci Jihočeského ornitologického klubu. Jako pobočka ČSO nevydáváme pravidelné periodikum, ale řada z Vás si jistě vzpomene na úspěšné sborníkové práce v 90. letech minulého století. Aktuální titul Ptáci v kulturní krajině II volně navazuje na stejnojmenný dvoudílný sborník publikovaný již před 22 lety! V roce 2009 jsme začali cítit potřebu zpracování dlouholetých řad výsledků ale i aktuálních ornitologických novinek z jižních Čech. Po tříleté práci Vám zde prezentujeme 14 originálních článků založených na informacích z jižních Čech, přesahujících však myšlenkami a nápady rámec tohoto regionu. Bylo by škoda, kdyby tento sborník ve Vaší knihovničce chyběl!

pic

Recenze na český překlad knihy SVENSSON L., MULLARNEY K. & ZETTERSTRÖM D. 2009: Collins Bird Guide 2nd edition: The most complete Guide to the Birds of Britain and Europe. HarperCollins Publishers, London.

Česky Ptáci Evropy, severní Afriky a Blízkého východu, druhé vydání. Vydalo nakladatelství Ševčík Plzeň 2012, překlad Robert Doležal.

picZačátkem roku 2012 vyšlo již 7. číslo spolkového ornitologického časopisu Holýšovského ornitologického klubu Sluka.
Číslo stojí 100,- Kč + poštovné a je ho možné objednat na adrese schropferoaplzen.cz.

picKoncem roku 2010 vyšlo již 6. číslo spolkového ornitologického časopisu Holýšovského ornitologického klubu Sluka. Obsahuje opět několik původních prací, především z jihozápadních Čech. Číslo stojí 100,- Kč + poštovné a je ho možné objednat na adrese schropferoaplzen.cz.

Vyšel dotisk rozebrané publikace Paměti brněnského ptáčníka. Všem zájemcům o historii ornitologie vřele doporučujeme.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher