Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků > Volná křídla
Podkategorie:

Program ČSO Volná křídla

... Předchozí
Kategorie: Volná křídla

V Poslanecké sněmovně leží již několik měsíců vládní návrh novely zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (sněmovní tisk č. 632). Jedním z hlavních důvodů novely je dosáhnout souladu českého práva s legislativou EU, neboť stávající znění v některých paragrafech podle názoru Komise neodpovídá evropským směrnicím č. 79/409/EHS, o ptácích a č. 92/43/EHS, o stanovištích. Pro tzv. špatnou transpozici vede v současné době Komise proti ČR řízení o porušení smlouvy o přístupu k ES. České republice hrozí vysoké finanční sankce od Evropského soudního dvora.

Kategorie: Volná křídla

Výběr legislativních předpisů v aktuálním znění k únoru 2012.

Kategorie: Volná křídla

Brožury s přehledem právních aspektů kroužkování a fotografování (a nahrávání a filmování) ptáků jsou k dispozici ke stažení v elektronické podobě.

Kategorie: Volná křídla

Ochrana ptáků je u nás často víc na papíře než v praxi. Kdokoli například může beztrestně zveřejnit návod na zabíjení chráněných živočichů.

Kategorie: Volná křídla

pic

Dnešního dne byla spuštěna nová webová stránka www.karbofuran.cz.

Kategorie: Volná křídla

V době, kdy slovenští kolegové přistihli jednoho (bývalého) slovenského sokolníka při pašování 6 mláďat sokolů stěhovavých a 1 mladého krkavce, jinému českému vykradači hnízd byl výjimkou umožněn chov orlů skalních.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher