Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Ornitologické publikace

... Předchozí

picČeskobudějovické nakladatelství Karmášek právě vydalo publikaci „Atlas ptáků Šumavy a Novohradských hor“, kterou připravili jihočeští ornitologové Petr Bürger, Bohuslav Kloubec a Jiří Pykal.

Trh je poslední dobou zaplaven různými knihami o ptácích, navíc objednat zahraniční knihu již není nic složitého. Nejtěžší je většinou vybrat, kterou knihu skutečně stojí za to koupit.

pic

Časopis Crex – Zpravodaj Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické vychází od r. 1993. Jeho předchůdcem byly Zprávy Jihomoravských mapovatelů ptáků – vyšla dvě čísla (01 – březen 1992 a 02 – duben 1993). Prvních třináct čísel neslo pouze název „Zpravodaj JMP ČSO“, od čtrnáctého čísla k němu přibyl název Crex. V dubnu 1993 vyšlo „nulté číslo“ zpravodaje, které informovalo o založení Jihomoravské pobočky ČSO dne 6. března 1993, o její plánované činnosti i o vydávání časopisu.

Časopis Ptačí svět vychází od roku 2006 dvakrát ročně v nákladu 3 000 výtisků a je celobarevný. Zdarma je rozesílán všem členům ČSO. Náplň Ptačího světa tvoří z části i sami čtenáři svými příspěvky - naleznete zde jejich zážitky, pozorování, rady, názory a jiné zajímavosti.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher