Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

... Předchozí
Kategorie: Akce a kampaně

picLetošní akce na mnoha místech ovlivnilo chladné počasí - na místě konání vycházky v Stožci napadlo dokonce 20 cm sněhu! - ale o zajímavá pozorování rozhodně nebyla nouze. Mezi nejčastější témata patřil letošní pták roku datel černý a nebezpečí hrozící ptákům žijícím v blízkosti lidských obydlí.

Kategorie: Akce a kampaně

picTerénní jednotka ČSO, která pátrá po otrávených nástrahách, se brzy rozroste o dalšího čtyřnohého parťáka. K osmiletému Chesapeake bay retrieverovi Samovi zanedlouho přibude štěně stejné rasy, které pod vedením Kláry Hlubocké podstoupí stejně jako Sam speciální výcvik. Nyní pro psího kluka nebo slečnu hledáme vhodné jméno odrážející významnost práce, kterou bude při ochraně ptáků v rámci projektu PannonEagle Life vykonávat. Veřejnost nám od začátku našeho fungování dává najevo svou podporu, a proto bychom lidem chtěli poděkovat tím, že necháme návrh jména právě na nich.

Kategorie: Akce a kampaně

picO víkendu 20.–21. 5. 2017 se uskutečnila naše první letošní tuzemská exkurze. Navštívili jsme nivu řeky Odry v CHKO Poodří, charakteristickou přirozeně meandrujícím tokem řeky, soustavou starých ramen a tůní s kolísavou vodní hladinou, lužními lesy, velkou výměrou aluviálních luk a s několika rybničními soustavami. Součástí programu byla i návštěva Domu přírody Poodří v Bartošovicích. Druhý den jsme se vydali na Ostravsko za ptáky na mokřady vzniklé nebo výrazně ovlivněné těžbou uhlí.

Kategorie: Akce a kampaně

picVětšina lidí z řad odborníků i laické veřejnosti si dokáže představit, co všechno může ptákům ve městech hrozit. Česká společnost ornitologická ale chtěla získat přesnější představu o tom, jak veřejnost hodnotí jednotlivá nebezpečí. Na začátku roku proto oslovila veřejnost s prosbou o vyplnění krátkého dotazníku na téma „Co hrozí ptákům v sídlech?“. Konkrétně se ČSO ptala respondentů co je podle nich pro ptáky vůbec největší nebezpečí, co naopak vnímají jako nejmenší hrozbu, a také nakolik se o této problematice mluví.

Kategorie: Akce a kampaně

picSnad každý z nás se na svých cestách někdy setkal s prosklenými zastávkami městské hromadné dopravy, které lidi chrání před nepřízní počasí. Průhledné plochy těchto zastávek ale představují smrtelné nebezpečí pro ptáky, kteří si ve vysoké rychlosti skleněné bariéry nemohou všimnout a po nárazu do ní často hynou – skleněné výplně mají jen v České republice každý rok na svědomí sto tisíc ptačích životů.

Kategorie: Akce a kampaně

picMilí členové, opět vám nabízíme možnost zúčastnit se ptačího víkendu pro rodiny s dětmi! Zavítáme opět do kraje rybníků, tentokrát na Blatensko.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791