Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně > Vítání ptačího zpěvu
Podkategorie:

Vítání ptačího zpěvu


Generálním sponzorem Vítání ptačího zpěvu je Meopta, tradiční výrobce špičkové optiky.

Vítání ptačího zpěvu navazuje na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu přicházející jaro. Akci později převzali partneři BirdLife International v celé Evropě a Vítání se tak stalo nejmasovější ornitologickou akcí vůbec. Česká společnost ornitologická organizuje Vítání ptačího zpěvu od roku 1992. Na stovce míst v republice jsou připravujeme vycházky do probouzející se jarní přírody, leckde doplněné o ukázky kroužkování, výstavky ptačích budek a jinou propagaci ochrany ptáků. Hlavním termínem je první květnový víkend, některé akce se ale konají i v dřívějším nebo naopak pozdějším termínu.

... Předchozí

Jaro je konečně po dlouhé zimě tady, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí písničky a krásu jarní přírody. Akce se konají od 16.4 do 14.5. (nejvíce jich o víkendu 30.4. – 1.5.) po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

picVětšina akcí v rámci letošního Vítání ptačího zpěvu je už za námi a jistě jste všichni zvědaví, co kde viděli zajímavého jak to vlastně dopadlo. Pojďme se tedy podívat na vybrané výsledky a fotky, které nám organizátoři akcí zaslali.

picJaro je konečně po dlouhé zimě tady, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí písničky a krásu jarní přírody. Akce se konají od 23.4 do 27.5. (nejvíce jich je o prvním květnovém víkendu) po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

picVětšina akcí v rámci letošního Vítání ptačího zpěvu je už za námi a jistě jste všichni zvědaví, co kde viděli zajímavého jak to vlastně dopadlo. Pojďme se tedy podívat na vybrané výsledky a vybrané fotky, které nám organizátoři některých akcí zaslali.

picJaro je tady, tažní ptáci přilétají a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu! Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí hlasy. Akce se konají od 18.4 do 23.5 po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

pic

Jaro je tady, tažní ptáci přilétají a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu! Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí hlasy. Akce se konají od 23.4 do 24.5 po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791