ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

TATO WEBOVÁ STRÁNKA JE ARCHIVNÍ.

AKTUÁLNÍ WEB ČSO NAJDETE NA www.birdlife.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí

picPraha, 27. září 2017. Donedávna hojný sýček je dnes na pokraji vyhynutí. To, že by tato charismatická sova z české krajiny zcela vymizela, si ale nechtějí připustit ani ornitologové ani široká veřejnost. Sýččí specialisté ČSO vyvěšují sýčkům bezpečné budky, zabezpečují hnízdiště a starají se o místa, kde sovy loví potravu a při tom jim poskytují obrovskou podporu lidé, kterým osud sýčků není lhostejný. Na sýčka přispělo již 550 lidí a dosud se tak na pomoc sýčkům podařilo vybrat 530 000 Kč. Dobré zprávy přicházejí i přímo z jádrové oblasti výskytu sýčků – ze severních Čech. Letošní sezóna zde byla rekordní jak počtem zmapovaných lokalit, tak i počtem objevených sýčků a sovy se začaly objevovat i na několika nových místech.

Kategorie: Akce a kampaně

picPředplaťte si výjimečnou knihu ornitologa a spisovatele Miloslava Nevrlého a podpořte tak její vydání!

Kategorie: Akce a kampaně

Srdečně Vás zveme na seminář Za ptáky našeho okolí, který se uskuteční v Pardubicích (3.10.), Plzni (24.10.) a v Praze (14.11.). Seminář je akreditován MŠMT v systému DVPP pro učitele 2.st ZŠ.

Kategorie: Info pro členy

Rozšířená podzimní členská schůze konferenčního typu proběhne o víkendu 25.–26. 11. 2017 v prostorách galerie Sladovna v jihočeském Písku (bod 1 na mapě). Začátek schůze je plánován na 10:00.


Na Josefovkách naplno běží bagrování ptačníku – soustavy různě hlubokých tůní, které budou poskytovat dostatek mělké vody za vysokého i nízkého stavu. Ptáci zde najdou místo vhodné k odpočinku, ke sběru potravy i ke hnízdění. Poskytne útočiště také ohroženým obojživelníkům a bezobratlým a potěší i milovníky ptáků, kteří budou moci pozorovat vzácné druhy přilákané trvalou vodní plochou.
Většinu potřebných financí pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí, 300 000 Kč však musíme vložit z vlastních zdrojů. Velmi uvítáme jakoukoli finanční podporu této zásadní investice, která výrazně pozvedne tvář i funkci Josefovských luk! Za všechny dary předem děkujeme.
Více na fotografiích níže.

picTradiční Festival ptactva se letos uskuteční v sobotu 7. října. Sraz je u rybníka ve Starém Plese v 8 hodin.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791