Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum > Pracovní skupinySOVDS ČSO
Podkategorie:

Skupina pro ochranu a výzkum dravců a sov ČSO

Kategorie: SOVDS

picJe tu poslední rok mapování hnízdního rozšíření ptáků 2014-2017. Průběžné výsledky jasně prokazují, že kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík bělavý opět zvětšili rozšíření u nás, zatímco výr velký své „pozice drží“. Stav populace drobných zemních hlodavců na konci minulého roku a průběh zimy naznačují, že potravní nabídka pro sovy bude letos příznivější než v minulých dvou sezónách. To vše jsou optimální podmínky k mapování sov, protože samci budou zřejmě tokat intenzívněji. Tomu odpovídá i vysoký počet záznamů v databázi AVIF z posledních dní. Převažují přitom záznamy poměrně běžného puštíka obecného, se kterým se můžeme setkat ve všech typech lesů vyjma vysokohorských smrčin, dále i v sadech a parcích. Jeho tok právě vrcholí a zaslechnout ho můžeme po celou noc.

Kategorie: SOVDS

picStručný zápis se setkání SOVDS, které proběhlo v sobotu 4. února v Přerově.

Kategorie: SOVDS

Pravidelné setkání SOVDS se uskuteční v sobotu 6. února, tradičně na ornitologické stanici v Přerově od 10 hodin. Srdečně jsou zváni nejen členové skupiny, ale všichni zájemci o problematiku ochrany a výzkumu dravců a sov.

Kategorie: SOVDS

Všechny zájemce o ochranu a výzkum dravců a sov si dovolujeme upozornit na vydání nového čísla Zpravodaje SOVDS. Kromě čerstvých zpráv z monitoringu jednotlivých druhů v roce 2014 obsahuje několik dalších článků. Ke stažení je na stránkách SOVDS.

Kategorie: SOVDS

picVíte o hnízdišti orlů mořských? Nenechte si cenná data pro sebe!

Kategorie: SOVDS

Těsně před svátky byl zveřejněn také Zpravodaj SOVDS 14, obsahující především zprávy jednotlivých druhově zaměřených pracovních týmů za rok 2013.

Ke stažení je na stránkách SOVDS. Pěkné počtení přejeme!

Následující ...
 

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher