Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Kdo jsme
Podkategorie:

Článek: Nový správce na terénní stanici Velký Tisý

Nejedna generace ornitologů má osobu správce terénní stanice ČSO na Velkém Tisém, naší snad nejznámější ornitologické lokalitě, pevně spojenou s osobností dr. Jana Hory. Vždyť prestižní, ale rozhodně nezáviděníhodnou roli správce (v posledních letech byla např. stanice ohrožena velkou vodou hned třikrát!) vykonává již od roku 1990. Během této doby prošla stanice mnoha „zkouškami ohněm“ - řadou menších a několika rozsáhlejšími opravami, a to vše přestála z velké míry díky Honzově nezdolné aktivitě a obětavosti. Jen pro zajímavost z oprav nejzásadnějších to byly: elektrifikace, nová střecha, rekonstrukce kůlny a zejména opakovaná výměna podlahy v přízemí stanice po povodních.

O to více jsme byli překvapeni Honzovým rozhodnutím správcovství ukončit k poslednímu prosinci 2006. Chtěli bychom proto jménem výboru a sekretariátu ČSO a jistě i jménem všech členů ČSO Honzovi za jeho náročnou a obětavou práci poděkovat a popřát mu mnoho hodnotných zážitků a příjemných chvil, strávených na stanici už v roli hosta. I když, jak Honzu známe, další osud a fungování stanice mu jistě nebudou ani v nejmenším lhostejné! A proto mu již předem děkujeme za podněty a připomínky v jejím dalším provozu.

Kdo tedy převezme otěže správcovství s nelehkým úkolem navázat na „Horovu“ éru? Na základě schválení výboru ČSO bude od 1. ledna 2007 novým technickým správcem člen ČSO Jakub Mráz z nedalekých Břilic. Bude mít na starosti běžný chod stanice a provozní údržbu, jako zadávání oprav, zajištění topiva apod. Objednávání termínů pobytu pak bude organizováno následovně:

  • Zájemce se ohlásí telefonicky nebo e-mailem vedoucímu Kroužkovací stanice NM dr. Jaroslavu Cepákovi (tisy@birdlife.cz, 271 961 256 - pro rezervaci přednostně použijte email), který bude zodpovídat za rezervování termínů. Ten podle obsazenosti rezervaci potvrdí či zamítne. Následně vydá potvrzení, které zájemce předloží na sádkách Šaloun sádeckému p. Pulcovi a ten proti potvrzení vydá dotyčnému klíče od stanice.
  • Po skončení pobytu a uvedení stanice do původního stavu (v souladu se staničním řádem) dotyčný opět vrátí klíče na sádky Šaloun p. Pulcovi.

S přáním hezkého a ničím nerušeného pobytu na stanici
Lukáš Viktora
25.02.2007
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791